ANKOMAK 2012

Symex International olarak 19. Uluslararası İş Makinaları, Yapı Elemanları ve İnşaat Teknolojileri Fuarında Yerimizi Aldık.

İş Makineleri fuarı Ankomak Açılışında Konuşan Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış  ‘ Rakamlar ve Fuar gösteriyor ki Türkiye AB’ye yük olmaya değil, AB’den yük almaya geliyor ‘ dedi. 

Avrasya Bölgesi ve Türkiye’nin alanında en büyük fuarı ANKOMAK Uluslararası İş Makineleri, Yapı Elemanları ve İnşaat Teknolojileri Fuarı, 19. kez sektörü bir araya getiriyor. Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış tarafından açılan fuara 350’ye yakın uluslararası firma katılıyor. Yılda 5,5 milyar dolarlık bir ekonomik hacme sahip sektörün Türk ekonomisindeki payına ve önemine değinen Avrupa Birliği Bakanı sözlerine şu şekilde devam etti:

 

“Şuraya da dikkatlerinizi çekiyorum… Sektör toplam 14.000 kişiye istihdam sağlıyor. Yani 14 bin vatandaşımız bu sektörde istihdam ediliyor, bu sayede 14 bin aile gece yatarken huzurla başını yastığa koyuyor. Dile kolay 25’i AB Ülkesi olmak üzere tam 127 ülkeye bu sektör ihracat yapıyor, Türkiye’nin etiketini, Türk bayrağını buralara taşıyor. Bütün bu rakamlar ve Fuar da gösteriyor ki Türkiye AB’ye yük olmaya değil, AB’den yük almaya geliyor .”

 

ITE Group Plc.’nin Türkiye Ofisi E Uluslararası Fuarcılık - EUF tarafından düzenlenen; inşaat ve iş makineleri sektöründe uluslararası marka haline gelen ANKOMAK 2012, 5 gün süresince birçok önemli markanın temsilciliklerini ve Türkiye’nin önemli imalatçı firmalarını 30.000 uluslararası ziyaretçiyle buluşturuyor. İş makineleri sektörünün Türkiye’deki en önemli fuarı olan ANKOMAK, 06–10 Haziran 2012 tarihleri arasında uzun yıllardır olduğu gibi İstanbul Fuar Merkezi / Cnrexpo’da gerçekleştiriliyor.

 

İki yılda bir düzenlenen Fuar, Türkiye’de sektöründe Uluslararası Fuarlar Birliği (UFI) onaylı tek fuar olma özelliği taşıyor. 19. kez kapılarını açan Uluslararası İş Makinaları, Yapı Elemanları ve İnşaat Teknolojileri Fuarı, 30 yıla yakın deneyim ve uluslararası marka bilinirliği ile gündemi belirleyecek bir zirve niteliğinde. Uluslararası alanda bilinirliği ve etkisi her geçen gün artan Fuar, önümüzdeki dönem için Ortadoğu ve Türkiye’de planlanan inşaat projeleri sebebiyle de büyük önem taşıyor. “Türkiye’nin İş Makinası Fuarı” olarak bilinen ANKOMAK, 2012 yılında da alım kararlarının verildiği, anlaşmalara ve iş birliklerine imza atılan tek zirve olmaya devam edecek.

Fotoğraflar

Videolar